En İyi WordPress Eklentileri

Bana göre en iyi olan WordPress eklentilerini bir arada toplamak istedim. Sitemi takip eden arkadaşlar, bu eklentilerden ihtiyaçlarına göre yararlanabilirler. Aşağıda eklentilerin adını verdim. Altlarında kısa kısa notlar yazdım ki, daha önce duymayanlar, eklenti hakkında fikir sahibi olsunlar. Eklenti ile ilgili daha fazla ayrıntıyı, linklerdeki yazılarımda bulabilirsiniz. (Sıralama plugins.php deki sıralamadır. Yani ada göre sıralama )

Sitenize gönderilecek olan spam yorumları engellemek veya onları direk karantina bölgesine almak için yapılmış olan bir eklentidir. WordPress kurulumu sırasında standart olarak aktifleşmemiş şekilde hazır geliyor. Fakat Akismet eklentisini kullanmak, diğer eklentileri kullanmaktan biraz daha zor. ApiKey olarak adlandırılan anahtarı yazının devamında ücretsiz bir şekilde elde edebilirsiniz.

Google gibi arama motorlarında, daha ön sıralara kolay yoldan çıkmak isteyen kullanıcılar için geliştirilmiş bir eklentidir. Eklenti sayesinde blog sayfanızın başlıklarını ve içeriklerindekini kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Yazının devamında eklentinin nasıl kurulduğunu ve örnek kullanımı bulabilirsiniz.

Makale yazarken birçok siteye link veririz. Fakat yazılarımızı devamlı takip edemeyeceğimizden, verdiğimiz linkler bozulur veya başka sitelere yönlendirme yapılabilir. Bu yazımda size,  Wordpress üzerinde yazmış olduğunuz yazılarda yer alan linkleri nasıl otomatik kontrol edileceğini anlatacağım. Yazının devamında indirme linkini ve özellikleri hakkında bilgi bulacaksınız.

 1. Contact Form 7
 2. d13slideshow
 3. FeedBurner FeedSmith
 4. Fluency Admin
 5. Gallery Plus
 6. Get Custom Field Values
 7. Google XML Sitemaps
 8. Maintenance Mode
 9. MCEComments
 10. Simple Tags
 11. StatPress
 12. SyntaxHighlighter Evolved
 13. TinyMCE Advanced
 14. WordPress Download Monitor
 15. WP-Cumulus
 16. WP-EasyArchives
 17. WP-PageNavi
 18. WP-PostRatings + Widget
 19. WP-PostViews + Widget
 20. WP-Print
 21. WP-RecentComments
 22. WP-UserOnline + Widget

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *