Paypal Artık Tamamen Türk Lirasını ve Türkçe Dilini Destekliyor

PayPal kredi kartı bilgilerinizi alıcı veya satıcılarla paylaşmadan online ödeme yapmanızı ve almanızı sağlayan daha güvenli bir ödeme yöntemidir. Banka bilgilerinizi müşteriyle paylaşmadan her türlü para transferini yapabilirsiniz. İstediğiniz kişiye, istediğiniz vakit para yatırabilir, ondan para talep edebilirsiniz.  Birçok alışveriş sitesi artık paypal ödeme sistemini desteklemektedir. Kredi kartı bilgilerinizi bir kez girmek ve onaylatmak şartıyla, paypal altyapısını destekleyen sitelerden tek bir tıkla alışveriş yapabilirsiniz.

PayPal bakiyesi veya banka hesabı kullanarak arkadaşlarınıza ve ailenize para göndermek her zaman ücretsizdir. Ücretler ancak gönderenin kredi veya banka kartı kullanması durumunda veya ürün veya hizmetler için ödeme almanız durumunda uygulanır. Ayrıca:

  • PayPal hesabı için aylık ücret alınmaz.
  • Kurulum ücretleri yok.
  • Ağ geçidi ücretleri yok.
  • Çoklu eBay ve mağaza araçları için ücret alınmaz.

Paypal Artık Tamamen Türk Lirasını ve Türkçe Dilini Destekliyor

Paypal sitesi artık Türk Lirasını tamamen destekler hale getirildi. Eskiden para transferi yapılırken, Dolar üzerinden TL’ye çevirme yapılıyordu. Kurun çok altında bozdurmak da, zarar etmemize neden oluyordu. Yeni değişikliklerle Türk Lirasını varsayılan para birimi olarak kullanabiliyor, diğer hesaplara Türk Lirası olarak para yatırıp, çekim yapabiliyorsunuz.

Eski sistemde, Paypal hesabınızdaki parayı Türkiye’de ki banka kartına yatırmak istediğinizde ücret kesimi uygulanıyordu. (Aslında son 10 tane işlemi ücretsiz yaptım. Fakat bu ücretsiz sistemin dezavantajı, banka bilgilerinden herhangi birini eksik girmeniz durumunda veya bankanız paypal ödemenizi bloke etmesi durumunda,  en az 10$ para kaybetmenizdi. ) Artık yeni sistemde Türkiye’deki tüm banka kartlarına, IBAN numarasını doğru girmek şartıyla, para transferlerini ücretsiz yapabilirsiniz.

E-ticaret sitelerine sahip olup, ödemeyi paypal üzerinden alan site sahipleri için, satışları attırmak için iyi bir avantaj olarak görüyorum. Eski sistemde 50 TL’lik bir alışveriş yapmak için, müşterinin kartından 35$ gibi fiyat çekimi oluyordu. Yani çekilen miktar dolar bazında yapılıyordu. Artık yeni sistemde birkaç değişiklik ile, ödenecek miktarı TL yapmak mümkündür.

 

This entry was posted in Dersler and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *