En Uygun, İyi, Ucuz Hosting Hangileridir ? Nasıl Hosting Seçilir ?

Sunucu değiştirme ve hosting firması araştırmam kadar, zaman kaybettiğim çok az iş vardır. Bu yazımda 1 aydır, yaşamış olduğum zorlu süreci ve çözümleri anlatacağım.

Diğer Problemler

 • Problemlerden birisi, en azından Türkiye için oluşabilecek en büyük problem Band genişliğidir. Yurtdışından aylık 200Gb band genişliği almak istediğinizde, maddi yönden size fazla yük olmaz. Fakat Türkiye için böyle bir ihtiyacınız varsa büyük problemler sizi bekliyor.
 • Web sayfalarımızın içeriklerini depolanması için tuttuğumuz ve hızlı bağlantılardan oluşan sistemlerdir sunucular. Bu sunucuların elbette bir kapasitesi vardır. Evinizdeki makineden tek farkı, daha hızlı bir işlemci, daha büyük bir depolama alan(lar)ı, yüksek bağlantı hızıdır. Hosting seçimi yaparken almak istediğiniz sunucun depolama alanını iyi belirlemelisiniz.
 • Firma adını iyi araştırmalısınız. Firma en az bir kaç yıl hizmet vermiş olmasına, teknik destek durumlarına ve bilgilerine dikkat etmelisiniz.
 • Forumlarda firma ile ilgili araştırmalar yapın. Mutlaka hizmetten yararlanan arkadaşlar vardır. Yorumlarını iyi analiz edin.
 • Fiyatlara dikkat edin. Çok ucuz hizmet veren firmalar, sunucuya doldurabildiği kadar müşteri alıyor.  Türkiye’de ki firmalara özellikle dikkat edin.
 • Yabancı firmalarla çalışmayı düşünüyorsanız, dil problemini yaşamayacağınız firmaları tercih etmelisiniz.

TÜRKİYE LOKASYON ÖNERDİĞİM HOSTİNG FİRMALARI

Türkiye lokasyonlu sunucu almak isteyenler, normal fiyatın 2 katı ücret ödemesi gerekiyor. Elbette hız bakımından ve TTL süresi bakımdan iyi olacaktır, ama öğrenci için çok yüksek fiyatlara veriyorlar.

Chip’in sayfasında güzel bir yazı buldum. Buradan ulaşabilirsiniz.

Size önerebileceğim firmalar ise;

RESELLERİN ÖZELLİKLERİ

Öncelikle almak istediğim hosting, reseller özelliği görmesi gerekiyordu. Bunun için araştırmalarımı büyük forumlarda gerçekleştirdim. Bunları birazdan yazacağım. Ama kafamı karıştıran en büyük problemlerden biri WordPress sistemini çalıştırıp, çalıştırmaması, son sürüm yazılımların kullanılması vs… durumlardı.

Normal bildiğimiz reseller sisteminden tamamen farklı özellikte bir sistem karşıma çıktı. Benim bildiğim reseller hizmeti, belirli sayıda eklenen domainlerin %10 – %15 cpu durumuna göre çalışması mantığına dayanıyor. Yani site başına %10 – %15 cpu izni veriliyor.

Fakat yabancı firmaların vermiş olduğu bu hizmet bu mantığa biraz ters. Hosting adı altında yapılan satış da panel üzerinden istediğiniz kadar domain barındırabiliyorsunuz. (addon domains). Burada ki espri ise; her site için ayrı ayrı %10 – %15 cpu izni verilmesi yerine, tüm domainlerin harcaması istenilen max değer %10 – %15 dir. Yani bir siteniz belirlenen cpu yüzdesine girdiği an alanınızdaki tüm siteler tehlikeye giriyor.

Bu da sınırsız alanın, sınırsız band genişliğinin nedenini açıklıyor 🙂

Elimde ki hosting firmalarını aşağıda ki koşullara göre seçtim. Bu firmalar dünyanın en iyi firmaları arasında ve yüzlerce sunucu ve binlerce müşteriye sahip firmalardır.

ARADIĞIM ÖZELLİKLER

 • İlk şart para iadesi yapılıp yapılmadığıydı. Çünkü beğenmeme durumunda parayı hemen alabilecektim.
 • Hosting paketinde, uygun alan, uygun band genişliği gibi özellikleri barındırması gerekiyordu. (Min : 10 Gb Alan 70 Gb BD) (fakat genelde bu özellikler sınırsız oluyor)
 • Ucuz olması gerekiyor. Öğrencinin bütçesini sarsmayacak şekilde olması gerekiyor.
 • Teknik destek iyi olmalı
 • Yabancı dil sorununu en az yaşayacağım bir firma gerekliydi.

FİRMALAR

Test ettiğim sistem Ehocam.com olup, Super Cache eklentisi dahil toplamda 20 tane eklentiyle denenmiştir. Daha sonra eklenti sayısı azaltılarak bakılmıştır

 • HOSTGATOR

İlk firma Hostgator firmasıydı. Ücretsiz deneme imkanı veriyor. Bu benim için önemliydi. Çünkü beğenirsem direk satın alabilecektim. Beğenmezsem ise para ödemeden çekip gidebilecektim. Hemen üye oldum ve hesabım açıldı. (Not : sistem açılması için bir kerelik $0,01 ödemeniz gerekiyor. Yoksa hesap açılmıyor. Her önüne geçene hesap vermemek için yapılıyor. )

Ayrıca hostgator’un indirim kuponları sayesinde de ucuza host sahibi olabiliyorsunuz. Ayrıca paneli Türkçe olup, Sefa bey size yardımcı olabiliyor. Chat kısmından Sefa bey’i çağırdığınızda size yardımcı olacaktır. Çarşamba ve Perşembe günleri saat 18:00 ile 3:00 arası dışında devamlı ulaşabilirsiniz.

Performans açısından yavaş buldum. Para açısından da biraz pahalı. ( Baby Plan paketi $7,95 / aylık )

R10 – Erdem33 : “Hostgator‘daki Türk temsilcimiz Sefa’nın katkılarıyla çıkarılan ve 25$ indinirim sağlayan TURKIYE kuponunu kullanarak Hatclink, Baby, Business, Reseller Aluminyum ve VPS Level1 paketlerini ilk ay bedava alabilirsiniz.”

Yazının orjinaline buradan ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi İçin : HostGator.com

 • DREAMHOST

Hostgator içime sinmeyince hemen WordPress.Org adresinde referans hosting linklerini listeme aldım.

Ayrıca $97 lık bir indirim kuponu da buldum.Aşağıda kendi indirim kuponunu verdim. Kuponu yazdığınız zaman 97$ lık indirim alacaksınız.

Fakat ilk gün ehocam’ın veritabanını yüklerken 2 kere mail geldi. Sunucuya fazla yükleniyormuşum diye. Zaten 50 MB lık bir veritabanı, bir sunucunun ne kadar başını ağrıtabilir diye düşündüm.

Sonra ilk iki gün iyi olmasına rağmen üçüncü gün ve dördüncü gün yine mail geldi. Bu kez veritabanı bağlantısını hiç yapamıyordum. Hemen hesabı kapattım. Kredi kartı bilgilerimi sildim.

Not : Dreamhost kredi kartı bilgilerini verdikten sonra 1 ay boyunca kredi kartınızdan para çekmiyor. Eğer 1 ay içinde herhangi bir kapatma yapmazsanız otomatik olarak, para çekiyor.

İndirim kuponu sayesinde dreamhost’dan ilk yıl 30 TL ye host alabiliyorsunuz. Ama sonraki yıllar normal fiyat vermeniz gerekiyor.

Paypal kabul ediyor.

$97 kupon kodu :  EHOCAM_DREAMHOST ( $119,40-$97=$22 yaklaşık = 30 lira ).

Daha Fazla Bilgi İçin : Dreamhost.com

 • BLUEHOST

Araştırmalarım sonunda elimde dört tane firma kalmıştı. Bluehost, JustHost, ResellerZoom.

Bluehost’da çok garip birşey yaşadım. Normalde $6,95 olan fiyatları benim siteye girdiğim an $3,95 düştü. 😀

Bunu farkedince hemen kayıt yaptırmalıyım dedim. Kayıt oldum, paypal üzerinden ödeme yaptım. En fazla kullandığım sunucu budur. Galiba 1 haftadan fazla bir süre kullandım.

Gayet güzel ve hızlı sunucuları var. WordPress sayfasına referans reklam linki verdiklerine göre, çok paraya sahipler. 😀

Google gibi büyük firmalarla ortaklaşa çalışıyorlar.

Dreamhost fazla cpu’ya yüklenen kullanıcıları için 90 saniyelik hesap dondurma süresi tanıyor. 90 saniye boyunca veritabanı bağlantınız kesiliyor. Siteniz 90 saniye sonra açılıyor.

Veritabanı yükleme sırasında da uyarı maili gelince buradan da ayrılmaya karar verdim. Ayrıca Ftp hızıda çok düşük geldi.

Sonra yöneticilere mesaj attım. Ve hesabımın kapatılmasını, paramın geri iade edilmesini istiyorum dedim. Destek ekibi 1 gün içinde paramı iade ettiler. Aslında paypal üzerinden geri ödendiğini biliyorum. Bu ay ekstre de yatıp yatmadığına bakacağım 🙂 Şu an yatıp yatmadığını bile bilmiyorum :D:D

Alttaki linkten siteye ulaşırsanız $65 indirim kazanırsınız.

Daha Fazla Bilgi İçin : BleHost.com

 • JUSTHOST

Artık daha tecrübeli bir gözlemci oldum. Araştırmalarım sırasında JustHost hesabının indirim kuponuna denk geldim. Eğer kupon geçerliyse %50 indirim kazanacaktım. Hem JustHost’da ücret artması sözkonusu değil. Ayrıca 1 tane de domain hediye ediyorlardı.

Hemen sayfalarına girdim özelliklerine baktım. Hepsi süper.

$3,45 / aylık fiyatı, $2,95  aylık fiyatına düşmüştü. Aşağıdaki liste karşıma çıktığında ise çok şaşırdım. Çünkü bu fiyata yani $70,80 2 yıl sınırsız hosting’im olacaktı.

En kötü ihtimal yavaş olursa yine paramın iadesini isterdim.

Fakat hiç düşündüğüm kadar yavaş değildi. Gayet hızlı ve kesintisiz hizmet verdiler. 1 haftadır (6 Haziran 2010’dan beri) kullanıyorum.

İndirme hızı da gayet iyi. Ayrıca %10 luk Cpu izni sayesinde de diğer siteler sizin sitenize taciz etmemiş oluyor. ( Destek ekibine niye bu kadar az Cpu izni olduğunu sordum. Bana bu bizim belirlediğimiz Max izin değil dediler. Eğer siteleriniz sunucuyu yormuyorsa arkadaşlar gerekli işlemleri yapıp sizi bilgilendirirler. Yazılım bölümünde ki arkadaşlar script dilinizi inceler ve uygun bir hata varsa size geri dönerler dedi. “)

Son sürüm yazılımlar kullanıyorlar.

Cpanel’de domain.com/cpanel şeklinde giriyorsunuz. Karmaşık domain adlarından giriş yapılmıyor 😀

Sınırsız domain barındırabilirsiniz.

Güvenilir firma.

Hızlı.

Para iadesi yapıyorlar. 🙂

İNDİRİM KUPONU : 50OFF

Kayıt olup, satın almak için veya daha fazla bilgi edinmek için buradan ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi İçin : JustHost.com

PAKETLERİN KARŞILAŞTIRILMASI

JustHost BlueHost DreamHost HostGator
Sınırsız Disk Sınırsız Disk Sınırsız Disk Sınırsız Disk
Sınırsız BandGenişliği Sınırsız BandGenişliği Sınırsız BandGenişliği Sınırsız BandGenişliği
Sınırsız DomainEkleme Sınırsız DomainEkleme Sınırsız DomainEkleme Sınırsız DomainEkleme
Sınırsız Email Sınırsız Email Sınırsız Email Sınırsız Email
Sınırsız Mysql Sınırsız Mysql Sınırsız Mysql Sınırsız Mysql
Aylık : 3,45 $Kupon : 50OFF

Sayfaya Git

Aylık : 6,95 $Alttaki linkten sayfaya ulaşırsanız 65$ indirim kazanırsınız.:

Sayfaya Git

Aylık : 8,95 $Kupon : (97$ indirim) EHOCAM_DREAMHOST

Sayfaya Git

Aylık : 7,95 $Kupon (25 $ indirim):

TURKIYE

Sayfaya Git

This entry was posted in Dersler, Hosting and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

40 Responses to En Uygun, İyi, Ucuz Hosting Hangileridir ? Nasıl Hosting Seçilir ?

 1. Mehmet says:

  Merhaba hocam, öncelikle sitenizde güzel bilgiler yer almakta. Sizi tebrik ediyorum.

  Hocam, şu an ki sunucumdan memnun değilim. Araştırırken sizin sayfanızı gördüm. Benim için yabancı dil büyük bir sorun. Fakat diğer taraftan yazmış olduğunuz yazı da da çıkarabileceğimiz gibi, 2 katı fiyatına kazıklanmak açıkçası beni rahatsız ediyor.

  Sizin yaptığınız gibi başvursam acaba sorun yaşarmıyım ? 2 tane Joomla 3 tanede normal elle yapılmış sayfam var. Teşekkürler kolay gelsin.

 2. Ehocam says:

  Teşekkürler @Mehmet;

  Yukarıdaki firmalar çok büyüktür. Binlerce müşterisi var her birinin. Yani Türkiye’deki gibi herkesin açtığı hosting firmalarına benzemez. Ayrıca paylaşımlı bir yerde olduğundan, senin sunucun kapanması durumunda senden önce başkaları bunu fark edip yazarlar.

  Ayrıca sorunun olursa translate’de çevirip derdini anlatabilirsin. Çok saçma çeviriyor olabilir ama karşı tarafın seni anlamasını sağlayabilirsin. En kötü ihtimal aklın o firmada kalmamış olur. Eğer beğenmezsen paranı iade etmesini söylersin, 1 günde hallolur.

  Sahip olduğun sitelere gelince sorun yaşayacağını zannetmiyorum. Üstteki kendine uygun bir firmayı seçip kullanabilirsin. Dil çok problem olursa Hostgator da Sefa bey var. Chat kısmından “Please, Sefa” yazman yeterli. Aklına takılan soruları sorabilirsin. Ama fiyat biraz tuzlu bence 😀

 3. WebSite says:

  Verilen bilgiler için, öncelikle çok teşekkür ediyorum.
  Güncel bilgiler ve de özellikle reseller siteleri hakkında da bilgi verirseniz memnum olurum.

 4. Ehocam says:

  Reseller olarak yurtdışı lokasyonlu ResellerZoom firmasına bakabilirsin. Araştırırken çok fazla müşteri, firmadan memnun olduklarını gördüm.
  Siteye http://www.resellerzoom.com/ adresinden ulaşabilirsin.

  Yukarıda ki siteleri reseller gibi kullanabilirsin. Yani Add -on Domain bölümünden sınırsız domain ekleyebilirsin.

  Ama ben reseller istiyorum dersen ResellerZoom dışında HostGator firmasının reseller paketleri mevcut. Yardım bölümünden Sefa beyle görüşüp, paketleri inceleyebilirsin.
  Sieteye http://www.hostgator.com/resellers.shtml bölümünden ulaşabilirsin. Fakat parası birazcık tuzlu gibi geldi bana.

  Onun dışında Türk lokasyonlu bir firma daha ilgimi çekti. Webadam adlı firma resellerde gerçekten iyi indirimler yapıyor. R10.Net üzerinden Türk lokasyonlu firmalara ulaşabilirsin.

  Birbaşka reseller firması ise MegaTrHost’dur. Benim 2 yıl çalıştığım bir firma. Gerçekten güzel ve hızlı bir sistemleri var. Hollanda lokasyonludur sunucuları.

  Sonuç olarak eğer bir sistem kuracaksan, önerim JustHost’dur. Çünkü aylık 20 liradan 240 liraya 1 yıllık reseller alıyorsun. Bu paranın yarısı kadara Justhost’da normal sitelerini 2 yıl boyunca barındırabiliyorsun. Hala memnunum. Gayet hızlı cevap veriyorlar. Ve çok hızlı sunucuları var. Yine sorun olursa lütfen yaz, en kısa zamanda cevaplamaya çalışırım.

 5. utf8 says:

  hocam hostgator’da türkçe karakter problemi yaşıyorum ve sefa dahil kimse yardımcı olmuyor ne yazık ki… acaba siz justhost’ta türkçe karakter problemini nasıl aştınız. attığınız adımlar nasıl oldu, belki aynısı hostgator’da da işe yarar.

 6. Ehocam says:

  WordPress için aynı sorunu, Dreamhost’ta yaşamıştım. Paneldeki sihirbaz üzerinden kurulum yaptım. Daha sonra Sql dosyasını yükledim. Türkçe karakter hatası ile karşılaştım. Daha sonra birçok denemede sorunlar yaşayınca aklıma sql dosyasını direk aktarma geldi. Bunu da şu adımları izleyerek yaptım. Umarım hostgator’da yardımcı olur.

  1) WordPress dosyalarını wordpress.org adresinden indirip kur. Ftp üzerinden dosyaları yükle. (türkçe ise wordpress-tr.com adresinden indir)
  2) Yeni bir veritabanı kur. Eski veritabanının dili Latin ise latin, utf8 ise utf8 olarak değiştir. (yani eski veritanının dili ile aynı olsun)
  3) Buradan Navicat’ın Pre deneme sürümünü indir. Kur.
  4) Cpanel üzerinden eski siten ile yeni sitene mysql uzaktan erişim izni ver.
  5) Navicat üzerinde eski siteni ve yeni siteni ekle. Tekrardan veritabanının dil seçeneklerini kontrol et.
  6) Eski siten üzerinden sağ tıkla, data transfer seçeneğini seç. Hedef olarak yeni sunucuyu seç. Transferi başlat.
  7) Hepsi bu kadar. Bu halde sorun çıkarmaz.

  Hala sorun yaşarsan bana ulaşırsın. Yardımcı olurum 😉

 7. Enes Bayram says:

  Güzel bilgiler vermişsiniz teşekkür ediyorum.

  Ben de yazınızı okuduktan sonra web sitemi justhost a taşıma kararı aldım. Ancak yukarıda belirttiğiniz türkçe karakter sorunu yaşarmıyım acaba. Cpanel türkçe dil desteği varmı.

  Bu arada meslektaşız. Bana bu sitemi taşıma konusunda yardımcı olabilirmisiniz.

 8. Faruk says:

  Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. 1 hafta öncesinden JustHost’dan hosting aldım. Almış olduğum hizmet hakkında biraz tereddütlerim vardı. Ama bu yazıyı okuduktan sonra içimde herhangi bir soru işareti kalmadı.

  Tekrardan teşekkürler. Rss ekledim. Kolay gelsin.

 9. Ehocam says:

  @Enes Bayram, merhaba hocam.

  JustHost’ta bir sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum. Ben herhangi bir türkçe karakter sorunuyla karşılaşmadım. Veritabanınız utf8, siteniz utf8 olduğu sürece kolay kolay sorun yaşamazsınız. Yukardaki bahsettiğim problem Hostgator üzerinde problem yaşayan bir arkadaşın sorusuna hitaben cevap yazdım. Dreamhost’ta türkçe karakter problemi yaşamıştım. Ama JustHost’ta problem yaşayacağınızı zannetmiyorum.

  Bu kadar zaman oldu, hala herhangi bir kesinti ve hız kaybı yaşamadım 🙂

  Meslektaş olmasak da, zamanım oldukça yardımcı olurum elbette. 4 – 5 güne kadar şehirdışına çıkmam lazım. Bu zamana kadar beni bilgilendirseniz, takıldığınız konularda size yardımcı olurum. 😉

  cagdas[at]inbox.com ekleyebilirsiniz

 10. Ehocam says:

  @Faruk teşekkürler.

 11. semih says:

  yaaa benim sorum biraz saçma gelebilir ama yine de soracam.şimdi bu hosting sitelerinde ödeme kısmına gelince aylık 3.95 veya 6.95 vs gibi bilgilendirmeleri görüyoruz.diyelim ki benim alacağım hostta bilgilendirme olarak 6,95$ yazıyo şimdi benim sorum tam olarak şu: hostun ücreti paypaldan çekilirken aylık mı çekiliyo yoksa tüm ücret bi seferde mi çekiliyo ona göre host alacam.şimdiden teşekkür ederim…

 12. Ehocam says:

  @Selim bey merhaba.

  Aslında firmadan firmaya değişiyor. Bazı firmalar aylık çekim yapıyor. Bazı firmalar ise toplu çekim yapıyorlar. Orada ki görmüş olduğunuz ücret, aylık bu kadar fiyata hosting sahibi olabilirsiniz anlamına geliyor. Fakat toplu çekimlerde çok daha inidirimli sahip oluyorsunuz. En basitinden, JustHost’a 24 aylık bir paket aldığınızda ödeme yapacağınız aylık ücret 2,95$karşılık gelirken, aylık ödeme yapmak isterseniz bu ücret 5,95$ oluyor.

  Ödeme seçeneklerinden aylık veya 6 aylık,12 aylık,24 aylık seçeneklerinden seçerseniz, paypal üzerinden o şekilde bir çekim olur.

 13. semih says:

  teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz ben şimdi hostgator free kullanıyorum çok da memnunum herhalde süresi bittiğinde yine hostgator kullanacağım…

 14. Emin K. says:

  Merhaba hocam. Öncelikle sitenizdeki makaleler çok güzel. Sitenizi gezerken bu makaleye denk geldim. Benim de en kısa zamanda yeni bir hostinge ihtiyacım var. Hala Justhost kullanıyor musunuz?

  Çünkü fiyatı çok uygun buldum. Türkiye’de yıllık 250 – 300 lira hosting parası vereceğime, veya 70 – 80 liraya 1000 kişinin barındırıldığı sunucularda yer alacağıma 100 liraya 2 yıl hosting sahibi olmak çok cazip geldi.

  Hostgator firmasını herkes önerse de adult sitelere izin verdikleri için yavaş olduğunu düşünüyorum. JustHost adult izni veriyor mu? En iyisi justhost gibi geliyor.

  Cevabınızı bekliyorum. Teşekkürler.

 15. Ehocam says:

  @Emin K;

  Çok güzel bir yorum yapmışsınız. Bende aynı şekilde düşünüyorum. Hostgator firması %25 cpu izni verebilir ama r10.net sitesinde ki yorumlara baktığınızda ne kadar yavaş olduğunu göreceksiniz.

  Justhost Adult sitelere izin vermiyor.

  Taşımak istersen yardımcı olurum. Zaten ayda en az 10 kişinin sitesini JustHost’a transfer ediyorum 🙂 Şu ana kadar memnun kalmayan olmadı.

  Msn adresini ekledim.

  Kolay gelsin iyi çalışmalar.

 16. eren says:

  Hocam Just hosttan 1 yıllık hosting aldım ödemeyide yaptım telefonumu arayıp bir kod verdiler onuda gerekli yere yazdım ama e-mail göndermişler 24 saat içinde telefondan arayacaz doğrulama yapmak için diyorlar (zaten aradılar tekrar tekar ne gerek varsa)sizin de başınıza geldi mi? Ne yapmak lazım bekliyim mi yoksa e-mail falan mı göndereyim.
  teşekkürler
   

 17. Ehocam says:

  Merhaba @eren;

  Tekrardan mail at ve online chat ekranından konuş.

  Mailde bilgilerini tekrardan yaz. Adın, soyadın, adresin vs..

  Lütfen adres bilgini de ekle. Bulunduğun şehri mahalle vs…

  Ayrıca Ip adresini de maile ekle.

  Büyük ihtimal kredi kartından ödediğin için olmuştur. Kredi kartını yurtdışında ilk defa kullanıyorsan veya üyelik bilgilerinde tutarsızlık varsa böyle bir sorun olabilir. Keşke paypal üzerinden ödeme yapsaydın. Bu tür sorunlarla karşılaşmazsın.

  [email protected] msn adresim. Sana yardımcı olmaya çalışırım.

 18. eren says:

  teşekkürler hocam
  evet kredi kartıyla ödediğimden ekstra güvenlik için gerekliymiş dün akşam aradılar adres doğrulaması falan istediler verdim şimdi onaylandı teşekkürler cevabınız için.

 19. Ehocam says:

  @eren;

  Önemli değil hocam. Hayırlı olsun umarım memnun kalırsın.

  Kolay gelsin.

 20. Ozgur says:

  Merhabalar analizleriniz gerçekten bir çok soru işaretini ortadan kaldıracak nitelikte tebrik ederim. 🙂
  Benim merak ettiğim dotster bu firmayı deneme şansınız oldumu veya deneyen arkadaşların yorumlarını merak ederim.

  Kolay Gelsin.

 21. Ehocam says:

  @Ozgur;

  Herhangi bir bilgim yok hocam.

 22. Levent says:

  Hocam merhaba ben dün itibari ile justhost.com dan hosting aldım 1 yıllık süreli ve paypal ile ödeme yaptım. Hala mail gelmedi bana kontrol paneli bilgileri vs. paypal’a baktığımda ödeme başarılı olduğunu yazıyor.

 23. Murat says:

  hostgatorda SPRING kuponunu kullanarak 1 yıllık alımda 35$ indirim sağlanabiliyor 🙂

 24. Ehocam says:

  @Murat;

  Teşekkürler bilgilerin için.

 25. Ehocam says:

  @Levent;

  Levent bey’in sorunu JustHost’a üye olurken kullanmış olduğu eposta adreslerinden kaynaklanmaktadır. JustHost, iletişim eposta adresi ile paypal adresinizin aynı olmasını istiyor. Güvenlik açısından Paypal hesaplarının hack edilebileceği ihtimaline karşı. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız yapmanız gerekenler; tckimlik veya sürücü belgenizin örneğini, bir adet resim ve sipariş numarası ile [email protected] mail adresiyle iletişime geçmenizdir. En kısa zamanda size döneceklerdir. Gerekli bilgilendirmeleri yapacaklardır.

 26. Levent says:

  Hocam dediğiniz gibi sürücü belgesi + resim + paypal bilgileri vs. postaladım umarım hızlı ve başarılı bir sonuç çıkar. Eğer olmazsada iptale gidicem yardımınız için teşekkürler. Sonuç’u burdan yazarım.

 27. Levent says:

  Önceki mesajımda belirttiğim gibi justhost.com’dan hosting hizmeti aldıktan sonra tam 1 hafta sorun yaşadım.Buğüne kadar birçok hosting firması ile çalıştım yerli, yabancı ama ufak bir hata sonucu uğraştım. Neyse soruna sebep olan hata paypal hesabımda 2 e-mail adresi vardı ve ben justhost’dan host almadan 1-2 gün önce onaylı e-mail adresimi silmiştim ve unutunca bütün bilgiler o adrese gitmiş aklıma gelince çözdüm aklınızda bulunsun olmaz demeyin. Justhost.com’da üyeliğimi ben hesabımı kullanmaya başlayınca başlattı buda ayrıca güzel bir incelik şimdilik justhost.com’dan memnunum. Bu arada ehocam’a teşekkürler.

 28. Kemal says:

  Hocam bu makale için size teşekkür ederim. Gerçekten çok güzel olmuş. Ben justhost dan hosting hizmeti alıyorum ve memnun kaldım çok hızlı açılıyor. Yalnız benim şöyle bir sorunum var bütün dosyaları sildim mail, www, public_html vs. öğrenme amaçlı kullanıyorum bu sistemi ama şimdi bu dosyaları elle mi oluşturmalıyım yada nasıl ilk haline alabilirim. özellikle public_html ve www dosyaları ayna gibiydi birine bir dosya atsam diğerinde görünüyordu şimdi ben bu iki dosyayı oluştursam bile artık birbirini görmüyorlar ne yapmalıyım. Reset gibi bir şeyler var mı?

 29. Ehocam says:

  @Kemal;

  Justhost firmasına, sistemin bozulduğunu söyle, yeniden kurmalarını ricaa et. Onlar gerekeni yaparlar.

 30. Levent ILHAN says:

  Çok teşekkürler harika bir makale olmuş justhost  hakkında bilmek istediğim herşeyi öğrendim, özellikle hesabımı henüz aktif etmemişlerdi o işlemin neden oldugu ögrenmiş oldum. benimde adım levent sanırım leventler bu işte bir sıkıntı yaşıyor 😛

  teşekkürler… 

 31. eren says:

  Hocam merhaba,
  1 yıl önce justhosttan sizin verdiğiniz kuponla hosting paketi almıştım şimdi yenileme zamanı geldi fakat gecen yıl 40$ verdiğim pakete bu yıl 95$ hosting + 15$ domain yenileme istiyorlar, bu indirim bir seferlik miydi? bu miktar cok fazla üstelik auto-renew durumu var yani kredi kartım kayıtlı durumda 1 hafta sonra çekecekler ne yapmalıyım, tekrar bir indirim kuponu kullanabiliyor muyuz? yoksa sitemi taşımayı düşünüyorum, ama bilmiyorum bir hafta kala bu mümkün mü?
  tesekkürler

 32. Ersagun says:

  Hocam öncelikle teşekkür ederim makalenizin güzelliğinden ve ilginizden dolayı.
  Benim birkaç sorum olucak umarım cevaplarsınız.
  Öncelikle forum ve site yapımı konusuna ilgiliyim ama henüz pek bir şey bilmiyorum bu yüzden domain ve hosting almak ile başlamaya karar verdim 2 gündür araştırıyorum ve hostingi ya justhosttan yada hostgatordan alıcam domainide godaddy almayan karar verdim bu kararımı nasıl buldunuz öncelikle bunu sorayım sonra justhostta Daily Backup ve SiteLock farkkettım bunları almamız gereklı mı ve hostgatorda bunlar var mı ?
  son olarak teamspeak 3 serverını bu hostlara baglamak mumkun mu bır bılgınız var mı 
  tesekkurler 

 33. Ehocam says:

  eren; Herhalde bu şekilde kupondan kar sağlıyorlar sanırım. Tam olarak bir bilgim yok eren. Sanırım kupon ilk alacağın zaman geçerli oluyor.

 34. Ehocam says:

  @Ersagun;

  Justhost veya hostgator farketmez. İkiside iyi firmadır. Ben Justhost firması ile çalışıyorum. Memnunum diyebilirim.

  Domaini godaddy firmasından alabilirsin veya Türkiye’de herhangi bir firma ilede çalışabilirsin. Ben IHS ile çalışıyorum.

  DailyBackup ve SiteLock almana gerek yok. Saf paket halinde alman senin için yeterlidir.

  Teamspeak için ise bir bilgim yok. Online Chat bölümünden yardım alabilirsin.

  Takıldığın soru olursa cevaplamaya çalışırım.  

 35. Barış says:

  Hocam merhaba. Kelime kelime, sonuna kadar okuduğum bu güzel paylaşım için öncelikle teşekkür ederim.
  Ben de Hostgator ile çalışıyorum. 10-15 sitem var ve birkaçının hiti 1k+. Son zamanlarda CPU sorunu yaşamaya başladım ve artık hesabımı askıya alıp sürekli uyarmaya başladılar. Justhost bu konuda nasıl? Tavsiye eder misiniz?  

 36. Ehocam says:

  @Barış;

  Valla 1k lık sitelerden birisini justhost’a atıp dene istersen. Eğer sistemin cache altyapısında sorun yoksa, kod olarakda büyük bir hata yoksa (kod üzerinde dead lock’a neden olabilecek yanlış algoritma gibi) bir sorun olmaz. 1k lık site bir sorun yaratmaz. Alıp denersin, beğenmezsen para iadesi istersin.

 37. Sənan Quliyev says:

  Merhaba hocam,

  Bu justhostda türkçe destek varmı? 

 38. Ehocam says:

  @Sənan Quliyev

  Türkçe desteği yok. Ama teknik ingilizce ile her türlü sorununuzu halledebilirsiniz.

  Eğer sorun yaşarsanız yardımcı olabilirim.

 39. Ati says:

  Hocam makale çok güzel olmuş, yorumlar dahil sonuna kadar okudum. Bende bu zamana kadar bir çok firmayla çalıştım ancak Türkiye lokasyonlu ve sanırım türkiye de ki iyilerden biri olan Natro bile normal hostlarda artık saçmalamaya başladı. Herhangi bir CMS in yönetim panelinde biraz fazla takılınca veya phpmyadmin de biraz fazla işlem yapınca 1 dk felan site yanıt vermiyor ilginç bir şekilde… Fiyat ve kaynakları düşününce de sanırım yurtdışı lokasyonlu bir host mantıklı geliyor. Yalnız just host şu an için ilk açılışta 3,95$ x 12 iken, yenileme de 8,95$ x 12 şeklinde chat kısmından bilgi verdiler. Natrodan da iyice soğudum. IHS ile de daha önce çalıştım. Ne yapmalıyım halen bir karar verebilmiş değilim. Mantıklı bir şey bulabilsem, birçok sitemi taşıyacağım…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *