Html Dosyalarını Pdf’e Çevirme

Html dosyalarınızı pdf dosyalarına çevirmek için aşağıda önereceğim siteyi kullanabilirsiniz. Sitenin kullanımını sade ve anlaşılır bir şekilde açıklamaya çalıştım.

Sitenin Adresi : http://www.htm2pdf.co.uk/

  • SİTENİN KULLANIMI

htmtopdf

  1. 1 numaralı bölümde, ( “Paste a url here” – kırmızı bölüm ), isterseniz direk sitenin linkini girebilirsiniz. Girdiğiniz linkteki sitenin sayfasını pdf dosyası olarak çeviriyor.
  2. 2 numaralı bölümde, ( “or paste your html code directl here” – yeşil bölüm ), isterseniz direk html kodunu buraya yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde site html kodlarını yorumlayarak, pdf dosyasına çevirecektir.
  3. Sitenin pdf dosya oluştururken size bırakmış olduğu 2 tane özelliği bulunmaktadır. Bunlardan biri “Include any Flash movies?” yani Html dosyası içinde ki flash dosyalarını pdf dosyasına yerleştirme ayarı, diğeri ise “Make links active?” yani site içinde ki linklerin pdf dosyası içinde, görülüp görülmeme ayarıdır.

Ayrıca sitede, sistemden yararlanmak için oluşturulmuş web servisi sistemi bulunmaktadır. £1, karşılığında 1000 kere çeviri yapma hakkı kazanıyorsunuz. Web Servisine buradan, web servisi için örnek koda buradan ulaşabilirsiniz.

This entry was posted in Web Sayfaları and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *